SZC logo

Székesfehérvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203053/014 | 8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

Intézmény logo

Székesfehérvári SZC I. István Technikum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Tanév rendje

Aktuális információ

A 2023/24 tanév rendje, fontosabb eseményei

Eseménynaptár

A 2023/2024. tanév fontosabb eseményei:

Időpont

Esemény

Szeptember 1.

Tanévnyitó ünnepség

Szeptember 4-8.

9. évfolyamos matematika felmérő dolgozatok megírása

Szeptember 4-8.

9., 12. évfolyamos idegen nyelvi felmérő dolgozatok megírása

Szeptember 5.

Jelentkezés az őszi érettségi vizsgára

Szeptember 6.

Avatási vetélkedő a 9. évfolyam számára

Ünnepélyes eskütétel a gólyák számára

Szeptember 4-8.

Kampányhét

Szeptember 4-7.

Szülői értekezletek

Szeptember 4-8.

Projekt napok

Szeptember 7.

Királyvetélkedő

Szeptember 8.

Királyvideók, szavazás

Szeptember 11.

Királyválasztás eredményhirdetése

Szeptember 14.

DÖK alakuló gyűlés

Szeptember 14.

Édes anyanyelvünk verseny megyei döntője a Székesfehérvári SZC Vörösmarty Szakképző Iskolában

Szeptember 18.

Tanmenetek, javító- és osztályozó vizsga követelmények leadási határideje

Szeptember 18-29.

Helyesírási felmérés a 9-12. évfolyamon

Szeptember 26.

Európai nyelvek napja – kiállítás

Szeptember 29.

Egészségügyi témanap, Magyar Diáksport napja

Szeptember

Életmentő képzés a 9. évfolyam részére

Szeptember

JAM Árnyékprogramban való részvétel

Szeptember

Városismereti Projekt – Élményséta 9-10. évfolyamosoknak

Szeptember – október

Városi kispályás labdarúgó bajnokság fiú

Szeptember – október 20.

Alkotói verseny (vers, novella, megzenésített vers, képzőművészeti alkotás)

Október 2-tól

Szakmai vizsgák

Október 4.

Állatok világnapja

Október 6.

Megemlékezés az aradi vértanúk kivégzéséről rövid műsorral a hangszórókon keresztül

Október 9-13.

Implom József Helyesírási Verseny

Október 17.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny nevezési határideje

Október 13-14.

Pályaválasztási Kiállítás

Október 13-27.

Írásbeli érettségi vizsgák a kijelölt intézményekben

Október második fele

Kiállítás 1956. október 23. emlékére

Október 20.

Október 23.-a megünneplése, (1956-os forradalom, A III. Magyar Köztársaság kikiáltása) ünnepi műsorral a hangszórókon keresztül.

Október 20.

Bolyai János csapatverseny nevezési határideje

Október 27.

DÖK-nap: István-nap

matematika csapatverseny (Lévay Laura, Fellner Diána, Glashütter Andrea),

érdekes fizikai kísérletek (Torma Judit),

angol teaház, német kávéház (nyelvtanárok)

Történelmi érdekességek – Kahoot!-vetélkedő (Guber István)

(Tanítás nélküli munkanap)

Október

BGSZC Keleti Károly Közgazdasági Technikum Pénziránytű Bázisiskola meglátogatása

Október

Partneriskola látogatása (Dunaszerdahely)

Október

Takarékossági világnap – PénzSztár verseny

Október 30. – November 3.

Őszi szünet.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2023. október 27. péntek
A szünet utáni első tanítási nap: 2023. november 6. péntek

November 9-13.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

November 11.

Megemlékezés az első világháború katonáiról és áldozatairól – részvétel a városi rendezvényeken – emlékünnepség a Szent István Művelődési Házban

November 13-17.

Vörösmarty Mihály Szavalóverseny

November 20-24.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák a kijelölt intézményekben

November 20.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny (1. forduló)

November 20.

Iskolai nyílt nap (16:30)

November 21.

Európai Mobilitási Hét programsorozatán való részvétel

Vetélkedő 8. osztályos tanulóknak

November 25.

Ágazati alapvizsga (esti)

November 27.

Iskolai nyílt nap (16:30)

November 27-30.

9.NY – 1. idegen nyelvi mérés

November 30.

A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára.

November

Zokni-papucs nap

November

Tisztújító ülés, elnökválasztás

November

K&H Bank szakmai versenye

November

Óbudai Egyetem Információs nap Karrierépítés

November - December

A Pannon Egyetem vállalkozói versenyén való részvétel

December 1.

AIDS ellenes világnap

December 1.

12. évf. idegen nyelvi próbaérettségije

December 6.

Mikulás

December 8.

Felvételi előkészítő a 8. évfolyamosok számára matematikából és magyarból

December 20.

Karácsonyi büfé (saját kézműves termékek) – jótékonysági akció

December 20.

Karácsonyi műsor az Idősek Otthonában

December 20.

Karácsonyi műsor, éneklés (aula)

December

Szakmai kirándulás Pénzmúzeum és Látogatóközpontban

December

Szakmai kirándulás az OTP Látogatóközpontjában

December 21- Január 1.

Téli szünet

(A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2023. december 20. szerda. A szünet utáni első tanítási nap: 2024. január 2. kedd)

Január 12.

Felvételi előkészítő a 8. évfolyamosok számára matematikából és magyarból

Január 9 – május 10.

A tanulók fizikai állapotának felmérése, edzettség vizsgálata

Január 15-22.

A Magyar Kultúra napjáról megemlékezés tanórai keretek között. (projektmunka)

Január 16.

Bolyai János csapatverseny matematikából iskolai forduló

Január 19.

Osztályozó konferencia. Az első félév zárása, adminisztráció, félévi bizonyítványok, értékelés                                 

Január 20. 10.00

Központi írásbeli felvételi vizsgák a kilencedik évfolyamra jelentkezők számára.

Január 26-ig

A tanulók értesítése az első félév eredményeiről.

Január 26.

A pedagógiai munka, elemző, értékelő tantestületi értekezlete. (Tanítás nélküli munkanap)

Január 26.

A központi felvételi vizsgák eredményeinek megtekintése

Január 29 – február 2.

A 11. évfolyam történelem mérése (hosszú esszé)

Január 30. 14.00

Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a kilencedik évfolyamra jelentkezők számára.

Január 31.

Érettségi tételsorok felülvizsgálata, frissítése, leadása 

Január

Röplabda bajnokság

Január

Városi fiú floorball bajnokság

Január

Városi lány labdarúgó bajnokság

Január - május

Szakmai kirándulás

kastélytúra, szállodabejárás

Február 5-től

Szakmai vizsgák

Január 29 – február 1.

Szülői értekezletek      9-12. évfolyamokon

Február 5 – 9.

A 9. évfolyam mérése történelemből (teszt, számítógépen)

Február 14.

Valentin-nap

Február 15.

Az érettségi és szakmai vizsgák jelentkezésének határideje

Február 16.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny (2. forduló)

Február 26.

Megemlékezés a kommunizmus áldozatairól rövid műsorral a hangszórókon keresztül

Február 26-29.

9.NY – 2. idegen nyelvi mérés

Február 26 – március 1.

A 10. évfolyam mérése történelemből (teszt, számítógépen)

Február

Kazinczy-verseny (Szép magyar beszéd)

Február

OSZTV

Február – március

NAV látogatás a 11-12. évfolyam részére

Február - március

Turisztikai tanulmányi versenyek

Március 4-8.

„Pénz7” Pénzügyi és vállalkozói témahét

(OTP előadássorozat, Raiffeisen Bank előadása, házi csapatverseny)

Március 4-8.

JAM Innovációs verseny

Március 8.

Nőnap

Március első fele

Kiállítás március 15. emlékére

Március 14.

Megemlékezés az 1848–49-es forradalomról és szabadságharcról.

Ünnepség a Petőfi mozinál a Hunyadi Mátyás Technikum szervezésében

Március 22.

Víz világnapja

Március 22.

Gólyák bemutatkozása

Március 26.

12. évfolyamon próba érettségi történelemből (teszt, számítógépen)

Március 27.

12. évfolyamon próbaérettségi magyarból

Március 27.

Húsvéti készülődés

Március 28 - április 2.

Tavaszi szünet

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2024. március 27. szerda.
A szünet utáni első tanítási nap: 2024. április 3. szerda.

Február 22-25.

Részvétel az Utazás 2024 kiállításon

Március

Szakmai próbavizsga

Március

Szakmák utcája

Március – Június

Országos Kompetenciamérés

Április 3.

Fordított nap

Április 8-12.

Digitális témahét

Logisztikai verseny (online)

Április 11.

Költészet napja - megemlékezés

Április 12.

Próbaérettségi matematikából 12. évfolyamon

Április 16.

Megemlékezés a holokauszt áldozatairól rövid műsorral a hangszórókon keresztül

Április 22.

A Föld Napja

Megemlékezés kiállítás keretein belül, csatlakozás az országos felhíváshoz.

Április 22-26.

Fenntarthatóság – környezettudatosság témahét

Depónia, Óbudai Egyetem

Április 26.

Lányok napja rendezvénysorozat

Április

Szakma Sztár programokon részvétel

Április - Május

Írásbeli (tanórai keretben) és szóbeli (külön napon – május 10.) alapvizsgák irodalomból

Május 3.

A 12. évfolyamos tanulók közismereti tantárgyainak zárása

A szakképzős végzős osztályok osztályozó konferenciája (5/13., 2/14. évfolyam)

adminisztrációs feladatok a végzős osztályok osztályfőnökeinek

Május 6-27.

Érettségi írásbeli vizsgák időszaka

Május 6-7-8.

Érettségi írásbeli vizsgák. (Tanítás nélküli munkanapok)

Május 6-10.

Projekthét a 9. évfolyamon

Május 6-tól

Szakmai vizsgák

Május 10.

Madarak, fák világnapja

Május 13-17.

A 11. évfolyam idegen nyelvi írásbeli mérése (alapvizsga)

Május 20-24.

11. évfolyam: szóbeli alapvizsga – idegen nyelv – csoportkeretben

Május 31.

Gyermeknap

Május 31.

Dohányzás ellenes világnap

Május

Digitális kompetenciamérés a 11. évfolyamon

Május

Szakmai kirándulás az OTP Látogatóközpontjában

Május

Szakmai kirándulás a Pénzmúzeum és Látogatóközpontban

Május

A 10. évfolyam év végi mérése matematikából (alapvizsga)

Május vége

Szakmai szóbeli vizsgák

Május - június

9.NY – 3. idegen nyelvi mérés

Május - június

A 10. évfolyam év végi felmérő idegen nyelvből

Május - június

A 9. évfolyam év végi felmérő idegen nyelvből

Június 10., 11.

Osztálykirándulások

Június 4.

Megemlékezés a trianoni békéről rövid műsorral a hangszórókon keresztül

Június 7.

Pedagógus nap

Június 10.

Szülői értekezletek a leendő kilencedik évfolyamosoknak

Június 12.

Pályaorientációs nap (tanítás nélküli munkanap)

Június 13.

Városismereti Verseny

Június 14.

Utolsó tanítási nap. Osztályozó konferencia. 9 – 12. és 1/13. évfolyam

Június 14.

Tanévzáró ünnepély

Június 17-től

Egybefüggő nyári szakmai gyakorlat

Június 17-július 3.

Szóbeli érettségi vizsgák középszinten

Június 27.

9. évfolyamosok beiratkozása

Június 28. július 5. között

Elemző, értékelő nevelőtestületi értekezlet 

Augusztus vége

Gólyatábor a leendő kilencedik évfolyamosoknak

Játékos matematika verseny: Fellner Diána, Glashütter Andrea, Lévay Laura

Csillagászat előadás: Torma Judit

Műveltségi vetélkedő: Hegyi Gabriella

ECDL vizsgáztatási terv:

ECDL tájékoztatás - szeptember

11. évfolyam tanulói és szülei számára

ECDL regisztráció - október

11. évfolyamosok – online jelentkezés

ECDL felkészítő beindítása – október

Órarend függvényében heti 1 napon délutánonként vizsgára felkészítő foglalkozások a tanév folyamán folyamatosan

ECDL vizsgáztatás kezdete – november

A vizsgáztatás és felkészítés ütemtervének kialakítása (megközelítőleg havonként 1 modulból vizsga, az órarend és a jelentkezők függvényében 2-3 napon délutánonként)

prezentáció                                   november

táblázatkezelés                              december

számítógépes alapismeretek           december

online alapismeretek                     január

szövegszerkesztés                         február

IT-biztonság                                 március

közösségi média                           március

Tanév folyamán:

Korrepetálások, felzárkóztató foglalkozások szervezése folyamatosan a tanév során az igények és a lehetőségek (órarend, terem) függvényében

Igény szerint emelt szintű foglalkozások megszervezése

Olvasás, szövegértés felmérése, gyakorlása, értékelése a 9-12. évfolyamon .

Irodalmi színpad megszervezése, felkészülés a Vörösmarty Színházban tartandó előadásra.

Lehetőség szerint mozilátogatás, múzeumlátogatás, osztálykirándulások, iskolai kirándulások szervezése

Alba Innovár Digitális Élményközpont tematikus napjain, továbbképzésein való részvétel

ECDL vizsgafelkészítés és vizsgáztatás, kapcsolattartás az általános iskolákkal, tanulóik vizsgáztatása

A tanulók védőnői, fogorvosi, orvosi vizsgálatai

Védőnői és rendőrségi előadások osztályfőnöki órák keretében a diákoknak

A tanévhez kapcsolódó kiállítások a folyosón, aulában és a tárlóban –

  • a 2023/2024. tanévben aktuális évfordulókról
  • történelem és földrajz témakörben
  • a különböző világnapokról, az „év élőlényeiről”
  • Projektmunkák bemutatása (faliújság, mini kiállítás az iskolában, gasztronómiai programok)

A tanév során érkező új versenyfelhívásokra diákok nevezése, felkészítése

Könyvtári pályázati lehetőségek figyelése.

Pályázatok, ösztöndíj-lehetőségek felkutatása, ismertetése (Iskolai alapítványi ösztöndíj, Tóth István ösztöndíj, Apáczai ösztöndíj)

Oktatók szakmai továbbképzéseken való részvétele

Külföldi tanulmányi kirándulás szervezése, lebonyolítása, nyelvtanulás

Szakmai kapcsolatok kialakítása idegenforgalmi vállalkozásokkal, non-profit szervezetekkel

Szakmai kapcsolatok kialakítása logisztikai és szállítmányozó vállalatokkal (NLVK, Hydro, Hungrana Kft., Alföldi Tej, Ferroport, Preymesser raktár, Emerson Process kft., Xomox Kft.)

Turisztika ágazati képzésben a tantervhez kapcsolódó interaktív programok, kirándulások szervezése (vendéglátóhelyek felkeresése, városlátogatás, Sóstó természetvédelmi terület, szállodabejárás)

Vendégelőadók meghívása

Üzemlátogatások – LIDL központi raktár, Gebe, Grundfos Kft., Alba-Zöhling Fuvarozó Kft., Budapest Aiport, MÁV Zrt., Rail Cargo, Simon Plastics Kft.

 


Partnereink

SZC logo

Székesfehérvári Szakképzési Centrum


Székesfehérvári SZC I. István Technikum

8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

Telefon: +36 22/315-029

E-mail: info@elsoistvan.hu

OM azonosító: 203053/014


2024Székesfehérvári SZC I. István Technikum