SZC logo

Székesfehérvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203053/014 | 8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

Intézmény logo

Székesfehérvári SZC I. István Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Hírek

2023. okt. 18.


dr. Biró Mihályné

  Szállodalátogatás a siófoki Hotel Azúr és Hotel Azúr Premium-ban

  2023. október 18-án iskolánk 5/13D osztálya (kísérő tanárok: Pohner Tamás Óber László, Dr. Biró Mihályné) szakmai látogatást tett a siófoki Hotel Azur szállodakomplexumban.

  Szállodalátogatás a siófoki Hotel Azúr és Hotel Azúr Premium-ban

  Vonattal érkeztünk Siófokra, ahol diákjaink rövid városismertető sétát tartottak, melynek keretében megtekintettük Kálmán Imre szobrát, a Víztornyot, Széchenyi István emlékművét a Fő téren és a kikötőt. Ezt követően indultunk a szállodába, ahol Sternócky Balázs sales & marketing igazgató mutatta be nekünk a komplexumot: éttermek, lobby, wellness, 4 és 5 csillagos szobák, park és beszélt nekünk a szállodaiparban várható kihívásokról és a jelenlegi helyzetről. A tartalmas szállodabejárás után ellátogattunk a Kálmán Imre Emlékházba, ahol idegenvezetőnk mesélt híres zeneszerzőnk életéről és munkásságáról. Sok új információval gazdagodva tértünk vissza Székesfehérvárra késő délután.

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  GreenLike – Milyen lesz a jövő ZÖLD Egyeteme?

  GreenLike – Milyen lesz a jövő ZÖLD Egyeteme?

  A Pannon Egyetem szervezésében került sor a GreenLike országos verseny megrendezésére, melyre iskolánkból is több csapat jelentkezett. A verseny a környezettudatosság, a fenntarthatóság és a körforgásos gazdaság témáját helyezte a középpontba.

  2023. nov. 17.


  Szőtsné Fekete Katalin

  Az I. világháborúban elesett katonákra emlékeztünk

  Az I. világháborúban elesett katonákra emlékeztünk

  A Krajczáros Alapítvány kezdeményezésére Gyóni Géza szobránál emlékeztünk az I. világháborúban elesett katonákra. 105 éve ezen a napon írták alá Németországgal a compiégne-i erdőben egy vasúti kocsiban a fegyverletételt. A megemlékezést a Tarsoly Ifjúságért Egyesület, az I. István Technikum és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház közösen szervezte.

  2023. nov. 11.


  Vezetőség

  „Közösen egy zöld úton” – látogatás Csalán, a Hulladékkezelő Központban.

  „Közösen egy zöld úton” – látogatás Csalán, a Hulladékkezelő Központban.

  „A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön” szól a mondás, amely a híres környezetvédelmi aktivistától, David Browertől származik. Ennek a mondásnak a szellemében tettünk egy látogatást 2023. október 27-én a 2/14P osztállyal a csalai Hulladékkezelő Központban.

  2023. okt. 27.


  Szőtsné Fekete Katalin


  Partnereink

  • BME Nyelvvizsga
  • ICDL
  SZC logo

  Székesfehérvári Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Székesfehérvári SZC I. István Technikum

    8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

   • Telefon: +36 22/315-029

    E-mail: info@elsoistvan.hu

    OM azonosító: 203053/014


   2023Székesfehérvári SZC I. István Technikum