SZC logo

Székesfehérvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203053/014 | 8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

Intézmény logo

Székesfehérvári SZC I. István Technikum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2023. nov. 17.


Szőtsné Fekete Katalin

  GreenLike – Milyen lesz a jövő ZÖLD Egyeteme?

  A Pannon Egyetem szervezésében került sor a GreenLike országos verseny megrendezésére, melyre iskolánkból is több csapat jelentkezett. A verseny a környezettudatosság, a fenntarthatóság és a körforgásos gazdaság témáját helyezte a középpontba.

  GreenLike – Milyen lesz a jövő ZÖLD Egyeteme?

  GreenLike – Milyen lesz a jövő ZÖLD Egyeteme?

  Az online előválogatóra 2023. október 24-én került sor, amelyen a csapatok a környezetvédelemmel, a körforgásos gazdasággal kapcsolatos kérdéseket válaszolták meg. Az első fordulón 40 csapat közel 160 diákja mérte össze tudását, és közülük választották ki azt a 10 csapatot, akik részt vehettek a november 17-i döntőn, melyet Veszprémben rendeztek meg. Iskolánkat két csapat is képviselte, ők a 2/14/P osztály tanulói. A Pletyisarok (Jelinek Dóra, Miklós Nikolett, Szőke Tímea, Takács Nina Lili) és a Bajnokok és Menők csapata (Bokor Izabella, Szabó Alexandra, Győri Botond, Kis Viktor).

  A döntőre előre kellett készülniük diákjainknak. Egy GreenLike podcastot kiválasztva, annak tartalmát egy poszteren foglalták össze, majd a körforgásos gazdasággal kapcsolatos képekről kellett rögtönzött szöveget alkotni. Az utolsó feladat pedig egy prezentáció volt, amelyen bemutatták diákjaink, hogyan képzelik el a jövő zöld egyetemét.

  A versenyen tanulóink sikeresen szerepeltek, a kimagaslóan erős mezőnyben a Pletyisarok csapata a 3. helyezést érte el! Gratulálunk a résztvevőknek!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Banklátogatás

  Banklátogatás

  A Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő regionális döntőjébe jutott 10.C osztályos csapatunk (Béres Enikő, Pothorszki Petra, Varjas Flóra, Virág Csilla és kísérőtanáruk Pénzes Krisztina) a K&H Bank meghívására, egy banklátogatáson vett részt.

  2024. ápr. 17.


  Pénzes Krisztina

  Istvános diákok sikere a pénzügy OSZTV-n

  Istvános diákok sikere a pénzügy OSZTV-n

  2024. április 15-17-e között a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakma legjobb 60 tanulója versenyzett Makón, a Maros-parti városban. Az országos tanulmányi verseny megrendezésére a Pénzügyminisztérium a HSZC Makói Návay Lajos Technikum és Kollégiumot kérte fel.

  2024. ápr. 17.


  Szőtsné Fekete Katalin

  Igazgatói pályázatok

  Igazgatói pályázatok

  A Székesfehérvári Szakképzési Centrum pályázatot hirdet igazgató beosztás ellátására.

  2024. ápr. 4.


  Vezetőség


  Partnereink

  SZC logo

  Székesfehérvári Szakképzési Centrum


  Székesfehérvári SZC I. István Technikum

  8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

  Telefon: +36 22/315-029

  E-mail: info@elsoistvan.hu

  OM azonosító: 203053/014


  2024Székesfehérvári SZC I. István Technikum