SZC logo

Székesfehérvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203053/014 | 8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

Intézmény logo

Székesfehérvári SZC I. István Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Hírek

2022. nov. 11.


Vezetőség

  Emlékezés napja 2022

  Megemlékezés a Zsuzsanna forrásnál

  Emlékezés napja 2022

  A Székesfehérvári SZC. I. István Technikum a Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Krajczáros Alapítvány és a Szent István Hitoktatási Központ és Művelődési Ház évek óta közösen emlékezik meg a az I. világháborút lezáró fegyverszünetről, amelynek időpontját november 11-ét az Emlékezés Napjává, azaz ünnepnappá nyilvánította a szövetséges hatalmak többsége, így emlékezve meg az első világháborúban szolgált katonákról és a hősi halottakról.

  Ez a közös megemlékezés évek óta a Szent István Hitoktatási Központ és Művelődési Ház udvarán zajlott, de idén átmenetileg a felújítási munkálatok miatt új helyet keresve választottuk a Zsuzsanna forrást, hiszen iskolánk épületének lépcsőit koptatták azok a diákok, akik az első világháborúban vesztették életüket. Ennek állít emléket a szobor, és a mai megemlékezéssel az ő hősiességükre is emlékeztünk. 

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  GreenLike – Milyen lesz a jövő ZÖLD Egyeteme?

  GreenLike – Milyen lesz a jövő ZÖLD Egyeteme?

  A Pannon Egyetem szervezésében került sor a GreenLike országos verseny megrendezésére, melyre iskolánkból is több csapat jelentkezett. A verseny a környezettudatosság, a fenntarthatóság és a körforgásos gazdaság témáját helyezte a középpontba.

  2023. nov. 17.


  Szőtsné Fekete Katalin

  Az I. világháborúban elesett katonákra emlékeztünk

  Az I. világháborúban elesett katonákra emlékeztünk

  A Krajczáros Alapítvány kezdeményezésére Gyóni Géza szobránál emlékeztünk az I. világháborúban elesett katonákra. 105 éve ezen a napon írták alá Németországgal a compiégne-i erdőben egy vasúti kocsiban a fegyverletételt. A megemlékezést a Tarsoly Ifjúságért Egyesület, az I. István Technikum és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház közösen szervezte.

  2023. nov. 11.


  Vezetőség

  „Közösen egy zöld úton” – látogatás Csalán, a Hulladékkezelő Központban.

  „Közösen egy zöld úton” – látogatás Csalán, a Hulladékkezelő Központban.

  „A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön” szól a mondás, amely a híres környezetvédelmi aktivistától, David Browertől származik. Ennek a mondásnak a szellemében tettünk egy látogatást 2023. október 27-én a 2/14P osztállyal a csalai Hulladékkezelő Központban.

  2023. okt. 27.


  Szőtsné Fekete Katalin


  Partnereink

  • BME Nyelvvizsga
  • ICDL
  SZC logo

  Székesfehérvári Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Székesfehérvári SZC I. István Technikum

    8000 Székesfehérvár, Várkörút 31.

   • Telefon: +36 22/315-029

    E-mail: info@elsoistvan.hu

    OM azonosító: 203053/014


   2023Székesfehérvári SZC I. István Technikum